מידע עסקי

DataCheck דוחות | מידע עסקי | צור קשר

מידע עסקי בלחיצת כפתור

קבלו דו"ח מידע עסקי על חברות בישראל המכיל את כל המידע העסקי ועוד.

מחשבון משכנתא - כיצד לחשב משכנתא

גם אם אתם עובדים במקום מסודר וקבוע ומשתכרים משכורת יפה, במציאות של היום קצת קשה לחסוך סכומים משמעותיים שיספיקו לנו לרכוש נכס. מעטים הם האנשים אשר זוכים לרכוש נכס ללא משכנתא, ואלה כנראה ברי מזל על שזכו בהורים עשירים, ירושות, מתנות, זכיות כלשהן או לחלופין שהמזל שיחק להם ומשכורתם החודשית מרקיעה שחקים.

למי שכבר מבין בתחום המימון ובנושא משכנתאות אנחנו מאד ממליצים להיכנס לאתר מיוחד המציג שיטה ראשונה בה ניתן לקבל טבלת סיכונים ואת כל המידע על חישוב המשכנתא, זה הרבה יותר מסתם מחשבון סטנדרטי לחישוב משכנתא, אלא מחשבון משכנתא שנותן את התמונה המלאה. למי שזו המשכנתא הראשונה שלו מומלץ להמשיך לקרוא את המאמר, ולהשכיל באתרים נוספים בתחום המשכנתא.

על מנת לצבור הון עצמי שיספיק לרכישת נכס, הדרך ארוכה עד מאד אם בכלל אפשרית.

היום, דירה נחשבת לרכושו היקר ביותר של האדם, בעיקר בישראל. אם כך, איך נגיע לרגעי האושר, למנוחה ולנחלה, ונראה עצמנו בבית משלנו? המחירים של הדירות בארץ איבדו פרופורציה וקשה מאד לרכוש נכס כאשר מדובר בסכומים כאלה גבוהים.

כאשר בכוונתנו לקנות דירה, ראשית, צריך לעשות חישובים של הכנסות והוצאות ולדעת בדיוק איזה סכום אתם ובני זוגכם יכולים להחזיר בכל חודש בגין תשלומי המשכנתא. לאחר שביררתם מחירים של דירות פוטנציאליות, החלו לברר מהו סכום המשכנתא שתוכלו לקבל, כמובן בהתחשב בהון עצמי שצברתם. אם עדיין לא צברתם הון עצמי, ואין מי שיעזור לכם לממן חלק מן הנכס, כדאי לדעת שהמשכנתא וההלוואות שתוכלו לקבל מהבנקים יממנו אך ורק 70% משווי הדירה.

לאחר שביררתם מהו הסכום אשר תוכלו לקבל מן הבנק בעבור הנכס הפוטנציאלי, כדאי לעשות חישובים של הכנסות מול הוצאות. כאשר את ההוצאות יש לשערך לעתיד, פחות או יותר. בחישוב ההוצאות יש לחשב את התשלומים השוטפים כגון חשמל, מים, ארנונה, גז, וועד הבית, כבלים, אינטרנט טלפון וכו' + הוצאות כגון דלק, ביטוחים, פלאפונים, כלכלה, תשלומים לבתי ספר, לבוש והנעלה וכו'.

אם אתם זוג צעיר ועדיין אין לכם ילדים, כדאי להוסיף הוצאות עתידיות על 2-3 ילדים העתידיים להתאכלס עימכם, ואם אתם מבוגרים יותר, סביר להניח שאתם יודעים טוב יותר מהם ההוצאות השוטפות שלכם כולל הוצאות על הבית, תשלומים, ילדים כלכלה, חסכונות, רכבים וכו'.

לאחר ניכויי ההוצאות הללו מן ההכנסות שלכם תוכלו לשערך את הסכום אשר נותר לכם על מנת לשלם את תשלומי המשכנתא החודשיים. לאחר כל החישובים הללו, כאשר אתם כבר יודעים מהו הסכום שברשותכם מידי חודש על מנת להחזיר את תשלומי המשכנתא, עכשיו תוכלו לברר מול פקידי הבנק לכמה שנים ניתן לפרוס את החזרי המשכנתא על מנת שתגיעו לסכום אותו אתם מסוגלים להתחיל לשלם, וכמובן שיש לקחת בחשבון את הריבית העתידית, בהתאם למסלול ולסוג המשכנתא שתיקחו.

דבר נוסף שכדאי לעשות הוא להתייעץ עם יועץ למשכנתאות המומחה בתחום זה, ויוכל להדריך אתכם ולהתאים לכם את סוג המשכנתא המתאים ביותר בהתאם לנתוניכם.

מחשבון משכנתא
משכנתא